Samsung představil dva nové telefony - Note 5 a Edge+

Samsung představil dva nové telefony - Note 5 a Edge+

13. 8. 2015

Ještě loni Samsung chystal oznámení svých nových telefonů na veletrh IFA v Berlíně. Letos pak udělal výjimku a dva nové telefony oznámil o necelý měsíc dříve. Důvodem k tomuto kroku zřejmě byla větší prodleva mezi Unpacked Samsungu a chystanou Keynote společnosti Apple, která je taktéž plánována na září. A co nám tedy Samsung představil?Jedná se o dva modely, o kterých se mluvilo již nějakou dobu, tedy Samsung Galaxy Note 5 a Samsung Galaxy S6 Edge+. První zmiňovaný pokračuje a vylepšuje řadu manažerských telefonů, které navíc disponují i speciálním stylusem S-Pen. Díky němu můžete ovládat aplikace, pracovat ve více oknech, případně si zapisovat rukou poznámky. Nově pak i na deaktivovaném displeji.

Pokud jde o technické specifikace, jedná se o drobný pokrok (vyjma displeje). Telefon nabídne displej 5,7 palce s rozlišením 2560x1440 pixelů. Kdyby nám upadl na zem, viděli bychom osmijádrový procesor a 4 GB RAM. Telefon pak ještě disponuje dfotoaparáty s 16 (zadní) a 5 megapixely (přední). Note 5 pak bude k dispozici ve dvou vercích (32 a 64 GB), ale podle všeho ne v Česku.Druhý mobilní telefon Galaxy S6 Edge+ je pak specifikacemi v pohodatatě shodný s pátým Notem, jenom nedisponuje S-Penem. Naopak má zahnutý displej do obou stran jako klasický Edge. Nový telefon je tedy spíš cílený pro ty klienty, kterým přišel původní telefon příliš malý – nabízí totiž o 0,6 palce větší úhlopříčku. Edge+ dorazí do Česka v září a  jeho cena se bude pohybovat mezi 23 a 25 tisíci korun.

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail