Rovio oznámilo pokračování Angry Birds. Druhý díl vyjde po šesti letech!

Rovio oznámilo pokračování Angry Birds. Druhý díl vyjde po šesti letech!

15. 8. 2017

Angry Birds jsou fenomén. Jednotlivé hry mají stovky milionů stažení a vydělaly stovky milionů dolarů. Postupně se z nich stala značka, která přesáhla displeje mobilních zařízení. Angry Birds jsou hračky, oblečení, zábavní parky i televizní seriály. A příští rok do kin doletí i celovečerní film (a podle něj vyjde i stavebnice LEGO). A to šlo v roce 2009 v podstatě o poslední pokus záchránit krachující studio.
 
Tahle značka čítá celou řadu herních titulů, ale originálu se již žádný další nevyrovnal. Finští vývojáři zkoušeli spojovačky, běhačky, závody a dokonce i RPG, u všech nových her byl však úspěch mírně či výce rozpačitý. Není tak divu, že vývojáři chystají přímé pokračování hitu, který je zachránil a udělal z nich miliardáře.
 
O Angry Birds 2 jako takových se ví pouze to, že mají být větší a lepší, příčemž hra by měla vyjít již koncem tohoto měsíce na zatím nespecifikovaný operační systém. Ke stažení budou přesně 30 července. Doufáme, že se autoři tentokrát vykašlou na zbytečně složité herní mechanizmy, které uživatele nutily do mikrotransakcí, a přijdou opět s jednoduchou logickou hříčkou, která ale dokáže být výzvou.

Zdroj: Twitter Rovio

Čtěte také

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Black Desert Online míří na mobily. Vypadá neuvěřitelně!

Hra 17. 8. 2017

Black Desert Online patří k nejkomplexnějším online hrám, které si dnes na počítači můžete zahrát. Jen samotný editor avatara je...

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Nejkontroverznější mobilní hra? Co třeba simulátor potratu

Hra 15. 8. 2017

Diskuzní fóra herního serveru TouchArcade zaměřeného na mobilní hry představují pro nezávislé vývojáře skvělou příležitost, jak dát...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail