Sonda New Horizons proletí kolem Pluta a vy můžete být u toho

Sonda New Horizons proletí kolem Pluta a vy můžete být u toho

14. 7. 2015

Dneska nastane ten velký den. Po necelých deseti letech dorazí sonda New Horizons k planetce Pluto a vůbec poprvé uvidíme, jak vlastně vypadá. Již v uplynulých dnech a týdnech, jak se sonda blížila, nás zaplavovala novými a bližšími fotkami, bude to ale až dnes večer, kdy Pluto uvidíme v celé jeho parádě. A tak se nabízí otázka, přes jakou aplikaci tuhle událost sledovat…

Pluto Safari – tuhle apku jsme vám již doporučovali v samostatném článku. Stojí za ní tým, co vytvořil populární aplikaci pro pozorování noční oblohy Sky Safari. Pluto Safari vám pak přinese veškeré novinky i obrázky z průletu, případně vám vysvětlí celou dlouhou cestu sondy k Plutu. Aplikace je zdarma pro Android a iOS!

Instagram – NASA funguje i na Instagramu, kam postupně vypouštěla i nové snímky Pluta. Fotky jsou vždy doplněný komentářem v angličtině, ale obrázek samotný často mluví sám za sebe. Pokud se nemůžete dočkat detailních snímků, sledujte tento profil. Případně můžete Národní úřad pro kosmonautiku sledovat i na Facebooku nebo Twitteru.

Flickr – Pokud se nechcete spojit s málem a nevadí vám, že budete fotkami doslova zavaleni, sledujte profil NASA i přes aplikaci Flickr. Tam jdou všechny fotky z dnešního slavného dne a to ve vysokém rozlišení. K dispozici je speciální album New Horizons Flyby, které zatím neobsahuje příliš fotek, ale můžeme předpokládat, že se to během dnešního dne změní.

A samozřejmě můžete taky žhavit svoje čtečky, jako je třeba Feedly, které sbírají všechny zajímavé novinky z internetových serverů.

Čtěte také

Žebříček nejstahovanějších aplikací ovládl průvodce muzei. Tady je důvod!

Žebříček nejstahovanějších aplikací ovládl průvodce muzei. Tady je důvod!

Aplikace Před hodinou

Že aplikace od Google patří dlouhodobě k nejstahovanějším, na to už jsme si zvykli. Ale jaktože na vrcholu žebříčku...

Opera bojuje proti webům, které využívají mobily k těžbě kryptoměn

Opera bojuje proti webům, které využívají mobily k těžbě kryptoměn

Aplikace Před hodinou

Těžba kryptoměn, jako je třeba Bitcoin, vyžaduje velký výpočetní výkon a tím pádem i spoustu energie. Někteří lidé proto začali...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail