Aplikace chce z měst udělat lepší místo k životu

Aplikace chce z měst udělat lepší místo k životu

9. 7. 2015

Všichni chceme bydlet v krásném městě. To ale není jen tak a řečeno fotbalovou hantýrkou: „Štěstíčku musíme jít naproti.“ Díky aplikaci Lepší místo tak můžete upozornit na něco, co se vám ve městě nelíbí, případně rovnou navrhnete, jak problém řešit. Může jít o zbytečný semafor, který akorát zdržuje provoz, nebo třeba poničenou lavičku, na které se nedá sedět. Někde něco přebývá, jinde zas něco chybí. Návrhy na vylepšení může vytvářet každý, kdo má chytrý telefon s Androidem nebo iOS. Stačí problém vyfotit, doplnit krátký popis a pak už jen čekat, až jej někdo, z pravidla úřad, neziskovka nebo firma, vyřeší. Anebo se můžete sami pustit do díla!

Ke každému místu můžete přidat návrh na nápravu nebo podpořit svým hlasem některý ze stávajících nápadů, a pak sledovat, jak postupuje řešení. Pokud u problému stisknete právě tlačítko „sledovat“, budete hned vědět o jakékoliv změně, která se nastala. Na jednotlivé tipy lze také upozornit sdílením na sociálních sítích. Většinou jde o drobnosti, ale jejich realizace skutečně přetváří naše okolí v lepší místo. Spousta modrých vlaštovek na mapě dokazuje, že systém funguje. A když v některých případech ne, tak se alespoň dozvíte proč. Během svého fungování se aplikace navíc zabydlela na řadě městských úřadů a starostové jí berou jako nástroj, díky kterému vědí, co jejich voliče trápí. Aplikace je ke stažení zcela zdarma.

Aplikaci Lepší místo stahujte zde!

Čtěte také

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Prohlížeč Microsoft Edge se dočkal své mobilní verze

Aplikace Včera

Internetový prohlížeč, který se na počítačích používá téměř výhradně k tomu, abyste si přes něj stáhli internetový...

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Into the Dead 2 je zombie runner s příběhem, který se zakousne a nepustí

Hra 16. 10. 2017

Vždycky když už nás zombie hry začnou nudit, vstane z hrobu nějaký čerstvý umrlec, kousne nás do krku a znovu nakazí láskou...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail