Apple Music bude hudební streaming se sociální sítí dohromady. Chytnete se?

Apple Music bude hudební streaming se sociální sítí dohromady. Chytnete se?

Před 9 hodinami

V noci v pondělí 8. června proběhla konference společnosti Apple, na které představila řadu novinek. Kromě nových verzí operačních systémů MacOS a iOS a několika dalších zlepšováků byla tou nejzajímavější informací představení vlastní hudební služby Apple Music.

Apple před rokem koupil společnost Beats, výrobce (ne)populárních sluchátek a hlavě autora vlastní služby pro hudební streaming, která chtěla konkurovat lídrům na trhu jako je Spotify nebo Deezer. Právě z Beats Music se stalo Apple Music, přičemž oproti konkurenci výše se v řadě aspektů liší.

Samozřejmě, základem je možnost poslouchat v podstatě jakoukoliv hudbu a to za měsíční poplatky. Ty budou pro jednotlivce dělat deset dolarů, pro rodinu o šesti členech to pak bude činit dolarů 15. Každý nový uživatel bude mít k dispozici tři měsíce Apple Music zdarma, aby si službu vyzkoušel.

Kromě poslechu hudby a možností vytvářet vlastní playlisty a ty sdílet s přáteli či rodinou pak Apple Music přinese víc sociálních funkcí, než jsou posluchači Deezeru zvyklí. Písničky bude možné komentovat a hudebníci budou moci přes Apple Music komunikovat přímo se svými fanoušky.

Apple tak vidí potenciál v tom, že umělci nebudou sdílet jenom alba, ale budou vytvářet řadu dalšího zajímavého obsahu, který budou sdílet, a komunita na něj bude reagovat. A nejde jenom o hudbu nebo audiostopy, sdílet bude možné fotky nebo třeba i video.

Další zajímavostí Apple Music má být velmi dobrý vyhledávací systém propojený se Siri. Hlasová asistentka by měla být schopná vyhledat nejlepší písničku určitého roku nebo od určitého interpreta. Siri vám i doporučí písničku podobnou k té, kterou právě posloucháte.

Poslední zajímavostí Apple Music je pak speciální rozhlasová stanice. Původní Beats Music se chlubily řadou kurátorů z řad známých hudebníků, v rámci Apple Music dostanete celou hudební stanici Beats 1, kterou povedou moderátorská esa, jež ale v Česku asi nikdo znát nebude.

Služba by měla vyjít na iOS a to 30. června. Koncem roku pak dorazí i na Android. Se spuštěním se počítá ve více jak 100 zemích a je tedy velmi pravděpodobné, že v první vlně bude i Česká republika.

Čtěte také

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Project Graveyard je hřbitov mrtvých apek

Různé Před 8 hodinami

Používaly je miliony lidí, přesto zmizely z internetu. Řeč je o mrtvých aplikacích a internetových službách. Právě těmto...

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Kam zmizel Builder z Clash of Clans? Najdete ho na Facebooku!

Hra Před 9 hodinami

Builder se na to vykašlal. Podpůrná jednotka z Clash of Clans už měla dost toho, že mu všechny jeho stavby neustále ničí a rozhodl se,...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail