Umělec prodával fotky profilů z Instagramu. Za čtvrt milionu kus

Umělec prodával fotky profilů z Instagramu. Za čtvrt milionu kus

16. 6. 2015

Fotografická aplikace a sociální síť Instagram je plná zajímavých fotek. Nicméně, o tohle nešlo. Umělec Richard Prince totiž vzal pohled na účty vybraných uživatelů, vytisknul je na plátno, vyvěsil v galerii a následně je prodal za 90 tisíc dolarů kus. Šokující tak není samotná cena, jako fakt, že to vůbec někdo koupil. Nebo jedna drobnost – Prince totiž vůbec neřešil autorská práva a majitelů účtů se vůbec neptal na jejich svolení, ani jim nenabídl podíl ze zisku.

U Richarda Prince se ale něco podobného dalo čekat, jelikož se zaměřuje na šedou zónu, kde nejsou zákony a pravidla jasně definována. Ve své tvorbě přímo vyhledává podobná témata a rád pobuřuje. To se mu ostatně podařilo i s jeho posledním dílem. Netrvalo také dlouho a o tom, že někdo prodává fotky jejich profilů jako umění, se dozvěděly i samotní uživatelé, resp. uživatelky. Prince si totiž vzal do merku hlavně dívky, které fungují v rámci uskupení Suicidal Girls.

A byla to právě jedna ze členek Suicidal Girls, kdo se rozhodl s umělcem vypořádat po svém. Selena Mooney neřeší žalobu nebo něco podobného, naopak začala prodávat svoje fotky za zlomek ceny. Původní dílo vyšlo na 90 tisíc dolarů, přičemž Mooney jej prodává za pouhých 90 babek. A za kolik prodáváte vy svoje profily na sociálních sítích?
 
Zdroj:  Mashable

Čtěte také

Velký update Super Mario Run se blíží. Co přinese?

Velký update Super Mario Run se blíží. Co přinese?

Hra Před 14 hodinami

Super Marion Run je skvělá hra, ale k jejímu pokoření stačí jen pár hodin. Velká část hráčů se k ní vrací ještě kvůli...

Nový iPhone 8 rozdrtil v testech výkonu konkurenci

Nový iPhone 8 rozdrtil v testech výkonu konkurenci

Různé Před 15 hodinami

Vysoké skóre iPhonu 8 dosažené v benchmarku procesoru už jsme vám ukázali. Z výsledného skóre by se dalo usuzovat, že nový...

Chci posílat výběr
nejlepších článků na e-mail